Co będzie modne we wnętrzach w 2020 roku? Przegląd najważniejszych trendów

Ozdoba - SZERBUD

Wejście w nowy rok jest niczym rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu, stąd wszystkie postanowienia i wysyp nowych trendów. Co ciekawego pojawi się we wnętrzach w 2020 roku?

Nie bez znaczenia na wygląd mieszkań pozostają ogólnoświatowe trendy, najmocniej można będzie w nich odczuć zwrot ku ekologiczności, który objawia się nie tylko pod postacią ilości roślin, ale i kolorów oraz użytych materiałów. Zrobiliśmy przegląd najważniejszych trendów obowiązujących w nadchodzącym sezonie wnętrzarskim:

Trendy wnętrzarskie 2020 - bilophilia design

Mówiąc o trendach w urządzaniu wnętrz w roku 2020 na prowadzenie wysuwa się jedno słowo: "naturalność", które podporządkuje sobie zarówno kolory, dodatki, jak i materiały, które będą najczęściej poszukiwane przez konsumentów. Wybór nie jest oczywiście przypadkowy, zwrot ku naturze podyktowany jest kryzysem ekologicznym, w który z impetem wkroczyła ziemia. Zatem surowe, loftowe akcenty ustąpią miejsca naturalnym tworzywom, materiałom, dodatkom, a także i roślinom.

Trendy w aranżacji wnętrz 2020 - rośliny i florystyczne wzory

Naturalne wnętrza bez roślin? Nie, to nie mogłoby się udać. Właśnie dlatego w domach zaroi się od roślin. Modne gatunki to monstery, egzotyczne palmy i kaktusy. Zieleń i liście pojawią się nie tylko w doniczkach, a i jako elementy florystyczne na dodatkach, tekstyliach i tapetach.

Trendy wnętrzarskie 2020 - jakie kolory będą modne?

Zwrot ku naturze wpłynie także na kolory, które będą modne w 2020. Pantone na kolor roku wybrało Classic Blue, z kolei eksperci z Global Aesthetic Centre proponują miętową szarość, która łączy w sobie błękit, zieleń i szarość, i przywołuje na myśl kolor nieba tuż przed wschodem słońca. Można pokryć tą barwą jedną ścianę, tapicerkę mebli czy dodatki. Miętowa szarość świetnie komponuje się z beżami, złotem, śliwkowym i rudym. Z kolei serwis Decor Design Trends podaje, że w modzie będą także kolory inspirowane naturą, czyli beże, brązy i rudości.

Trendy w aranżacji wnętrz 2020 - materiały

Naturalność we wnętrzach będzie przejawiać się także w użytych materiałach i surowcach. Mowa o drewnianych akcentach, podłogach i blatach (mahoń, heban, palisander, orzech, dąb). W dobie zwrotu w stronę eko uwagę zyskują także dodatki wykonane własnoręcznie oraz z tworzyw naturalnych, a nie sztucznych tekstyliów.

Zaznaczmy jednak, że pewien zeszłoroczny trend ciągle nie ustępuje ze swojej pozycji, mianowicie mowa o welurze, który nadal będzie zdobić kanapy, pufy, szezlongi oraz dodatki.

Trendy wnętrzarskie 2020 - minimalizm

Ekologia idzie w parze z ekonomią, dlatego na sile nie stracą minimalizm i umiar we wnętrzach, które mają sprzyjać spokojnemu rytmowi życia. Będą przejawiać się w geometrycznych i prostych kształtach.