Budynek

W dniach 18 marca - 27 marca 2020 r.
nasze biuro pracuje zdalnie.

Za utrudnienia przepraszamy
i prosimy o kontakt e-mailowy:

Blog

Poznaj 5 zalet energooszczędnego domu

Poznaj 5 zalet energooszczędnego domu

Opis inwestycji

Poznaj 5 zalet energooszczędnego domu

Stale rosnąca świadomość ludzi na temat energooszczędnych rozwiązań sprawia, że nowoczesne budownictwo coraz częściej stawia na wykorzystywanie ekologicznych technologii. Można stwierdzić, że jest to główny kierunek, w jakim branża budowlana podąża już od długiego czasu. Czy wiesz, jakie są główne korzyści mieszkania w energooszczędnym domu?

Ochrona środowiska

Budowa domów pasywnych, nowoczesne technologie i oszczędność wytwarzanej energii to podstawowe kroki, dzięki którym dbamy o środowisko naturalne. Zmniejszając zapotrzebowanie na energię oraz wykorzystując odnawialne źródła energii, przyczyniamy się do minimalizowania zanieczyszczeń, które trafiają do otoczenia.

Oszczędność energii

Podwyżki cen energii to temat, który ostatnimi czasy wielokrotnie się powtarza. Nie jest to jednak tak zła wiadomość dla osób, które mieszkają w domach generujących niemal 3 razy mniej strat cieplnych. Dlaczego? Energooszczędne rozwiązania takie jak np. wentylacja mechaniczna, pozwalają na odzysk ciepła, dzięki czemu koszt ponoszony na użytkowanie takiego domu znacznie się zmniejsza.

Oszczędność kosztów

Wyżej wspomniana oszczędność energii jednoznacznie wiąże się też z mniejszymi wydatkami naszego domowego budżetu. Minimalizację kosztów ponoszonych na utrzymanie i eksploatację domu gwarantują energooszczędne technologie, których korzyści zauważamy niemal od razu. Dobrze wykonana termoizolacja budynku to mniejsze rachunki za ogrzewanie oraz gwarancja komfortowego mieszkania.

Komfort termiczny

Nowoczesne projekty domów i szeregówek budowanych w technologii energooszczędnej tworzone są z myślą o mieszkańcach i ich wygodzie. Oszczędność energii i kosztów nie jest jedyną kwestią, na którą zawraca się uwagę. To, czy Twój przyszły dom będzie komfortowy i funkcjonalny to równie ważne aspekty. Rekuperacja zapewni Ci stały dostęp do świeżego powietrza, a odpowiednia termoizolacja komfort cieplny w całym domu. Korzyści z ekologicznych rozwiązań odczujesz dosłownie na własnej skórze.

Większa wartość mieszkania

Coraz większa popularność energooszczędnych rozwiązań stosowanych w budownictwie sprawia, że tego rodzaju budynki nie tracą na wartości. Wręcz przeciwnie – ich wartość stale rośnie. Przyszłość branży budowlanej to ekologiczne, niskoemisyjne domy i mieszkania. Możesz więc być pewny, że dom zbudowany z myślą o środowisku naturalnym i oszczędności energetycznej będzie stale poszukiwaną oraz z pewnością cenną nieruchomością na rynku.

Lokalizacja